Gimnazjum
im. Karola Urbańskiego
w Złotnikach Kujawskich
Godło Polski

Zespół Śpiewaczy "Złotniczanki"

Zespół śpiewaczy "Złotniczanki" istnieje już 24 lata. Dzięki uprzejmości dyrekcji Gimnazjum im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich., spotkania i próby odbywają się w gmachu tej szkoły. W swoim repertuarze "Złotniczanki' maja przede wszystkim pieśni kujawskie. Nie obce są im jednak krakowiaki i przyśpiewki góralskie. Zespół uświetnia niemalże wszystkie uroczystości gminne.

Często zapraszani są na różnego rodzaju imprezy organizowane w innych gminach a nawet województwach. Tylko w 2005 r. "Złotniczanki" brały udział w następujących przeglądach i festiwalach: V przegląd Zespołów Ludowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Golubiu Dobrzyniu (Puchar Kasztelana) XV Jarmark Świętojański i Przegląd Zespołów Folklorystycznych w Bydgoszczy XXXIV Festiwal Folkloru Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej w Ciechocinku (wyróżnienie) II Wojewódzki Festiwal Pieśni Ludowej w Sępólnie Krajeńskim (I miejsce i Puchar Wojewody Kujawsko-Pomorskiego) V Przegląd Zespołów Ludowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Konecku (wyróżnienie. 

W skład zespołu wchodzi 17 osób - pasjonatów i miłośników folkloru. Ta grupa ludzi postanowiła ocalic od zapomnienia kulturę kujawską. Dzięki nim młode pokolenie ma żywy kontakt z folklorem swojego regionu.

Zajęcia z zespołem prowadzi mgr Iwona Szczepańska - nauczycielka sztuki (muzyki i plastyki) w tutejszym gimnazjum. Dba o artystyczny wizerunek zespołu, dobór repertuaru, promowanie zespołu na forum powiatu i województwa.

 

Złotniczanki
Złotniczanki_2013
Na własne konto
Uczę się, ćwiczę, wygrywam
Projektor, wolontariat studencki
Wielka Orkiestra Świąteczej Pomocy 2013
Bank Żywności
Lepsza szkoła - projekt edukacyjny
Europejski fundusz społeczny
Szkoła bez przemocy
Szkoła marzeń
Podziel się posiłkiem
Szkoła humanitarna
Matematyka bez granic
Rok Szkolny w Ruchu
Mazowieckie stowarzyszenie pracy dla niepełnosprawnych DE FACTO
 
Realizacja APE COMPUTERS