Pułkownik Wojska Polskiego

w Gimnazjum im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich

15 listopada 2013 r. złotnickie gimnazjum gościło wyjątkowego człowieka, płk dyp. Wojska Polskiego Pana Bogdana Sędziaka. Inicjatorem spotkania była Radna Gminy Złotniki Kujawskie Pani Alina Owedyk oraz nauczyciele bibliotekarze. Naszego gościa w imieniu dyrekcji, nauczycieli historii, wiedzy o społeczeństwie oraz młodzieży szkolnej powitał wicedyrektor szkoły Robert Mikołajczyk. Pan płk Bogdan Sędziak w trakcie spotkania z młodzieżą gimnazjalną opowiadał o swoim pochodzeniu oraz o wydarzeniach, które miały miejsce w Poznaniu w 1956 roku, warto dodać , iż nasz gość jako młody chłopak naocznie uczestniczył w tych wydarzeniach, które wywarły ogromny wpływ na jego dalsze życie zawodowe. Pan pułkownik opowiadał też o kolejnych szczeblach swojej bogatej i ciekawej kariery zawodowej. Młodzież gimnazjalną szczególnie zainteresowały misje zagraniczne, służba w NATO, ćwiczenia Polskich Sił Powietrznych na terenie Rosji oraz spotkania z głowami państw i dowódcami wojsk lądowych. Spotkanie skończyło się podziękowaniem za przybycie oraz pytaniami ze strony młodych ludzi. Warto dodać , ze nasze gimnazjum w ramach spotkań „Ludzie z pasją” tym wydarzeniem zainicjowało cykl kolejnych spotkań z ciekawymi osobowościami świata kultury, muzyki i nauki.

Pułkownik