Pasje, bziki czyli Złotnicki Media Team

Pasje, bziki czyli Złotnicki Media team to projekt przeznaczony dla grupy gimnazjalistów ze złotnickiego gimnazjum, którego osią tematyczną były pasje w gminie, a założeniem - poznawanie i promowanie zasobów środowiska lokalnego poprzez docieranie do ludzi z pasją, wywiady z nimi, przygotowanie kampanii reklamowej, a także przez odkrywanie atrakcyjnych miejsc w gminie, zaprojektowanie ścieżki turystycznej i wykonanie makiety gminy.

Nasze stowarzyszenie realizowało go ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w ramach programu Równać Szanse 2014. Autorkami projektu były Panie Alina Puc i Magdalena Pikora, a koordynatorem - Pani Agnieszka Kostecka.

Młodzież działała w 3 sekcjach:

- sekcja dziennikarsko-medialnej: nawiązaliśmy relacje z mieszkańcami gminy o niezwykłych, niebanalnych zainteresowaniach, przeprowadziliśmy z nimi wywiady, zrobiliśmy zdjęcia, a efekty swojej pracy zamieszczaliśmy na blogu i w gazetce.

- sekcja do spraw promocji i reklamy miała za zadanie przygotowanie kampanii reklamowej projektu, filmu promującego naszą gminę i projekt oraz promowanie lokalnych pasjonatów.

- sekcja młodego technika: zaadaptowaliśmy pomieszczenie dla spotkań grupy projektowej, zaprojektowaliśmy ścieżkę turystyczną pod nazwą „Szlak złotnickich pałaców i jezior” oraz wykonaliśmy makietę gminy Złotniki Kujawskie.

Wspólnymi działaniami wszystkich 3 sekcji był film promujący gminę i Giełda Złotnickich Pasji podsumowująca 15-miesięczne działania w ramach projektu.

Odbyła się ona 12 listopada. Niemal wszyscy nasi Pasjonaci przybyli na to spotkanie, by zaprezentować zebranym swoje hobby. Była makieta kolejowa, samolot o wdzięcznej nazwie „pchła nieba”, liczne nagrody Złotniczanek, rzeźba i prace malarskie, dyplomy i certyfikaty karate, puchary i trofea jeździeckie, oraz rasowe koty. Ania Feliksiak zaśpiewała piosenkę Jennifer Rush pt. „The power of love”, Krzysiu Skonieczka dał popis swoich talentów muzycznych i brawurowo zagrał na akordeonie, a Pani Irena Kowalska z KGW w Lisewie Kościelnym opowiedziała o działalności grupy teatralnej oraz zaprezentowała swój wiersz. Mogliśmy również wysłuchać kilku utworów na ukulele wykonanych przez Karinę Malinowską. Dzięki uprzejmości Pani Moniki Skonieczki obejrzeliśmy jej krótki film, w którym opowiedziała o niezwykłej przyjaźni i swojej pasji, jaką jest jeździectwo.

Gościom zaprezentowaliśmy również krótki film promujący naszą gminę i lokalnych pasjonatów oraz makietę Złotnik Kujawskich z wytyczonym „Szlakiem złotnickich pałaców i jezior”, który już wkrótce zostanie oznakowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze

Głos zabrał Wójt Gminy, Pan Witold Cybulski, który pogratulował pomysłu autorkom przedsięwzięcia i gimnazjalistom oraz podkreślił, jak ważne dla młodych ludzi są pasje i zainteresowania. Na zakończenie oficjalnej części spotkania koordynator projektu, Pani Agnieszka Kostecka podziękowała wszystkim zaangażowanym w jego realizację, sprzymierzeńcom i gościom, którzy uświetnili Giełdę Złotnickich Pasji swoją obecnością.

Relacje z imprezy:

Blog projektu: http://pasjebziki.blogspot.com