Gimnazjum
im. Karola Urbańskiego
w Złotnikach Kujawskich
Godło Polski

Łączymy pokolenia

Projekt "Łączymy pokolenia" był realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Środowiska Lokalnego Gminy Złotniki Kujawskie "Równe Szanse" ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w okresie od lipca do grudnia 2014 roku.Celem przedsięwzięcia była integracja międzypokoleniowa młodzieży w wieku 13-19 lat oraz seniorów w wieku 55+ z terenu gminy Złotniki Kujawskie. 36 uczestników z obu grup wiekowych (w tym 18 uczniów naszego gimnazjum i 18 seniorów z terenug miny) brało udział w cyklicznych warsztatach w 4 sekcjach tematycznych: muzyczno-teatralnej, regionalnej (kulinarno –rękodzielniczej), rekreacyjno-turystycznej i nowoczesnych technologii. Oprócz tego odbywały się warsztaty psychologiczne, podczas których doskonalono współpracę w zespołach międzypokoleniowych, oraz spotkania z cyklu „Opowieści z Pasją", na których przedstawiciele obu grup wiekowych opowiadali o swoich zainteresowaniach. Pierwsze z tych spotkań połączone było z grą terenową przygotowaną przez drużynę harcerską i miało miejsce na terenie ogródków działkowych Relaks. 

Odbyły się 4 wyjazdy integracyjne: do Kalwarii Pakoskiej, Parku Solankowego w Inowrocławiu, zespołu parkowo-pałacowego w Lubostroniu i na koncert w Filharmonii Pomorskiej. Beneficjenci spotkali się również z Panią Krystyną Czarnotą - hafciarką specjalizującą się w hafcie kujawskim oraz z fotografem, Bartoszem Sudakiem. Wzięli też udział w plenerze fotograficznym. 

11 grudnia 2014 roku odbyła się impreza podsumowująca projekt, podczas której zostały zaprezentowane działania poszczególnych sekcji tematycznych: 

  • wystawa rękodzieła jako efekt pracy sekcji regionalnej, której instruktorami były Panie Irena Kopyszka i Wioletta Kunicka;
  • poczęstunek, na który goście zostali zaproszeni po zakończeniu części oficjalnej - również efekt pracy sekcji regionalnej, którą w zakresie kulinariów prowadziła Pani Anna Boniek;
  • prezentacja multimedialna z działań projektowych przygotowana przez uczestników sekcji nowoczesnych technologii, pod kierunkiem Pani Izabeli Boniśniak;
  • część artystyczna przygotowana przez sekcję muzyczno-teatralną pod czujnym okiem Pani Iwony Szczepańskiej we współpracy z zespołem śpiewaczym „Złotniczanki”. 

Rewelacyjna kondycja fizyczna uczestników sekcji rekreacyjno-turystycznej to efekt pracy instruktorów: Pana Mariusza Kopydłowskiego, Huberta Ojczenasza, Mirosława Szulca i Pani Beaty Ciesielskiej. Nad usprawnianiem komunikacji międzypokoleniowej czuwała psycholog, Pani Anna Wrzesińska. W realizacji projektu pomagali wolontariusze—absolwenci Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich: Karolina Mańka, Szymon Starobrat i Bartosz Kuczyński.

W ramach działań projektowych odbył się konkurs na logo przedsięwzięcia. Wygrał pomysł Marty Dudek, który znalazł się na gadżetach promocyjnych, które otrzymali beneficjenci.

Wydano również Biuletyn Kulinarny z przepisami na potrawy regionalne i popisowe dania uczestniczek projektu.

Autorkami projektu były: Magdalena Pikora, Alina Puc, Agnieszka Kostecka i Anna Wrzesińska. Przedsięwzięcie koordynowała Magdalena Pikora.

Zdjęcia z projektu na blogu

 

 

 

Łączymy pokolenia
Na własne konto
Uczę się, ćwiczę, wygrywam
Projektor, wolontariat studencki
Wielka Orkiestra Świąteczej Pomocy 2013
Bank Żywności
Lepsza szkoła - projekt edukacyjny
Europejski fundusz społeczny
Szkoła bez przemocy
Szkoła marzeń
Podziel się posiłkiem
Szkoła humanitarna
Matematyka bez granic
Rok Szkolny w Ruchu
Mazowieckie stowarzyszenie pracy dla niepełnosprawnych DE FACTO
 
Realizacja APE COMPUTERS