Bądźmy Lepsi

Od  września 2014 ruszył projekt „Bądźmy lepsi”, kierowany do uczniów klas gimnazjalnych. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki pozyskanym funduszem uczniowie naszego gimnazjum będą mogli skorzystać z dodatkowych zajęć ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych: nauk matematyczno-przyrodniczych, języków obcych, ICT. Realizowane będą również ścieżki zajęć edukacyjnych z ekologii przedsiębiorczości, tożsamości regionalnej, teatralne. Planuje się spotkania z przedsiębiorcami i osobistościami świata kultury z naszego regionu. Zorganizowane zostaną wyjazdy edukacyjne - na wysypisko śmieci, do wybranych przedsiębiorców (Piekarnia, cukiernia, hurtownia budowlana), do opery, do filharmonii, do teatru oraz do muzeum etnograficznego. W ramach środków zakupiony zostanie sprzęt oraz pomoce dydaktyczne takie jak: projektory, laptopy, oprogramowania, bryły przestrzenne, dyktafony. Przewiduje się, że ze wsparcia skorzysta ok. 130 uczniów. Termin realizacji projektu do końca czerwca 2015 roku.