Logo aktualnosci Uwaga rodzice klas III gimnazjum!

Informacja od Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu

Przyszły rok szkolny 2019/2020 stanowi poważne wyzwanie organizacyjne dla szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Inowrocławski.

Do szkół ponadgimnazjalnych (ponadpodstawowych) przyjdą absolwenci trzeciej klasy gimnazjalnej (ostatni nabór po gimnazjum) oraz absolwenci ósmej klasy szkoły podstawowej. Mając to na uwadze, zostaną utworzone osobno oddziały klasowe dla absolwentów Gimnazjum oraz absolwentów klas ósmych szkół podstawowych.

Pragnę podkreślić, że szkoły ponadgimnazjalne (ponadpodstawowe), dla których organem prowadzącym jest Powiat Inowrocławski, zapewnią możliwość nauki wszystkim chętnym, przy zachowaniu najlepszych standardów i optymalnego poziomu nauki. Przygotowane zostały miejsca w liceach ogólnokształcących, technikach oraz branżowych szkołach I stopnia.

Wszystkim uczniom techników i branżowych szkół I stopnia zostaną zagwarantowane praktyki zawodowe w najlepszych firmach z Inowrocławia i regionu. Współpracujący z nami przedsiębiorcy oferują najlepszym uczniom stypendia i atrakcyjne zatrudnienie.

Mając na uwadze przyszłoroczny podwójny nabór, zaplanowany został cykl spotkań z rodzicami przyszłorocznych absolwentów III klas gimnazjalnych oraz klas ósmych szkół podstawowych.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 18 października br. (czwartek) o godz. 17.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

O terminach i miejscach kolejnych spotkań będę informował na bieżąco.

Data dodania 2018-10-15, data aktualizacji 2018-10-15 17:36:45