Gimnazjum
im. Karola Urbańskiego
w Złotnikach Kujawskich
Godło Polski

Logo aktualnosci Dzieci wysłały kartki o bardzo ważnej treści

Policjanci angażują w bezpieczeństwo dzieci i młodzież, proponując im różne formy po to, by zasady zostały w świadomości ludzi jak najdłużej. Ważna informacja o bezpieczeństwie, cenna wskazówka, wysłana została rodzicu właśnie do Ciebie!

Inicjatywa policjantów asp. szt. Izabelli Drobnieckiej i asp. szt. Tomasza Szyperskiego Kierownika Posterunku Policji w Złotnikach Kujawskich, spotkała się z ogromnym zaangażowaniem dzieci, bo to one właśnie instruowały dorosłych o zasadach bezpieczeństwa. Działania odbyły się  w ramach „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Cała akcja została przygotowana z udziałem Dyrektora Pani Wioletta Zielińska, pedagoga szkolnego Pani Doroty Drzewieckiej i nauczycieli tak, by miała bardzo szeroki zasięg. Społeczność szkolna SP w Złotnikach Kujawskich napisała bowiem kartki do rodziców i nie tylko do nich,  o bardzo ważnej treści. W akcji profilaktycznej (28.09) wzięło udział siedem klas, łącznie ponad 130 uczniów.

Zazwyczaj to my dorośli edukujemy dzieci o zagrożeniach. Przypominamy im jak powinny postępować, a jak nie. Tym razem było inaczej.

To dzieci chciały zatroszczyć się o swoich rodziców, członków rodzin, opiekunów i działać w słusznej sprawie. W akcję o charakterze profilaktyki społecznej włączyła się znaczna część szkoły oraz samorząd uczniowski w osobach: Elizy, Weroniki i Tymka. O propagowaniu prawidłowych zachowań wśród dorosłych, uczniowie uprzednio przygotowali plakaty informujące, że każdy ma wpływ na bezpieczeństwo.

Podczas jednej z lekcji odbyło się spotkanie z policjantami – inicjatorami działań, którzy też przekazali uczniom ideę działań profilaktycznych oraz uczestniczyli w całym jej przebiegu. Następnie klasy zaadresowały karty pocztowe do swoich rodziców, bądź pełnoletnich członków rodzin. Na nich też napisali hasła, które dotyczą ważnych kwestii związanych z bezpieczeństwem, m.in.:

Mamo, tato, zwolnij na drodze!

Dziadku pamiętaj, zwracaj uwagę na znaki drogowe!

Tato, jedź powoli !

Mamo, zatrzymuj się przed przejazdem kolejowym!

Babciu i dziadku, przechodźcie zawsze po pasach !

Babciu zamykaj drzwi zawsze na klucz !

Dziadku nie wpuszczaj obcych do mieszkania !

Mamo / tato przechodź przez ulicę zawsze na świetle zielonym!

Mamo zawsze w samochodzie zapinaj pasy !

Dzieci piszą kartki 2017

Data dodania 2017-10-04, data aktualizacji 2017-10-04 08:54:41

Na własne konto
Uczę się, ćwiczę, wygrywam
Projektor, wolontariat studencki
Wielka Orkiestra Świąteczej Pomocy 2013
Bank Żywności
Lepsza szkoła - projekt edukacyjny
Europejski fundusz społeczny
Szkoła bez przemocy
Szkoła marzeń
Podziel się posiłkiem
Szkoła humanitarna
Matematyka bez granic
Rok Szkolny w Ruchu
Mazowieckie stowarzyszenie pracy dla niepełnosprawnych DE FACTO
 
Realizacja APE COMPUTERS