Złotnickie gimnazjum kuźnią talentów

Bieżący rok szkolny okazał się dla uczniów Gimnazjum im. K. Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich owocny w sukcesy naukowe. Chociaż przygotowanie się do rywalizacji naukowej wymaga wiele czasu i poświęceń, uczniowie przejawiają dużą pasję, inicjatywę i zaangażowanie, motywując siebie nawzajem. To duże zaangażowanie doprowadziło ich do finału konkursów przedmiotowych organizowanych na terenie województwa kujawsko – pomorskiego.

Laureatką konkursu przedmiotowego z biologii została Weronika Kachlicka, finalistami natomiast Patrycja Palaszewska i Bartosz Kuczyński. Uczniowie przygotowani zostali przez panią mgr Wandę Sienkiewicz – Tyma. Laureatami konkursu przedmiotowego z fizyki zostali Joanna Boniśniak i Bartosz Kuczyński przygotowani przez panią mgr Izabelę Boniśniak. Ci sami uczniowie zostali laureatami konkursu przedmiotowego z matematyki. Przygotowani zostali przez panią mgr Alinę Puc i panią mgr Izabelę Boniśniak. Laureatem konkursu przedmiotowego z języka angielskiego został Mateusz Grzonkowski – podopieczny pani mgr Magdaleny Pikory.

Warto także nadmienić, że Bartosz jest stypendystą Marszała Województwa Kujawsko – Pomorskiego, natomiast Weronika – stypendystką Edmunda Obiały (Honorowego Obywatela Gminy Złotniki Kujawskie, światowej sławy architekta).

Laureatom, finalistom, rodzicom oraz nauczycielom – naukowym mentorom, składamy serdeczne gratulacje.

Laureaci 2014
laureaci 2014